ייפוי כוח מתמשך

העיסוק בייפוי כוח מתמשך לא תמיד נעים, אך הינו הכרחי. חשוב לבצע כל שביכולתנו בעודנו חיים וצלולים על-מנת לוודא את רווחתנו ורווחת הסובבים אותנו בשלבים מאוחרים, שכן הזקנה והמוות הם תהליכים בלתי נמנעים. ייפוי כוח מתמשך מבטיח שמירה על האינטרסים שלנו ושל יקירינו, ולכן, על אף הקושי המנטלי הכרוך בהתעסקות הלוגיסטית בנושא, חשוב להכיר ולהסדיר את המעמד באמצעות עורך דין מומחה לכך.

מהו ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הינו חוזה משפטי המגדיר אדם הממונה כמיופה כוחכם מטעמכם, עבור קבלת החלטות שונות הנוגעות לחייכם, במידה ואינכם מסוגלים לבצע אותן בכוחות עצמכם. בדרך כלל מדובר על סיטואציות של היחלשות קוגניטיבית ובמחלות מסוימות המשפיעות על יכולות תפקודיות. ייפוי כוח מתמשך מעניק למיופה הכוח שמיניתם יכולת לבצע החלטות חשובות בנושאים כלכליים, רפואיים, חברתיים וכדומה, כאשר אין לכם את היכולת לבצע אותן. מיופה הכוח יכול לדאוג למקום מגוריכם ואופי הטיפול בכם, להסדיר כיצד ומהיכן ישולמו הטיפולים ועוד.

הסעיפים החשובים של ייפוי כוח מתמשך

  1. כל אדם בגיר, מגיל 18 ואילך, יכול, בכל זמן נתון, לקבוע מי יהיה מיופה הכוח שלו.
  2. מיופה הכוח צריך לתת את הסכמתו המלאה לתפקיד. אי אפשר להכריח אדם להיות מיופה כוח.
  3. ניתן למנות מספר מייופי כוח ולפזר ביניהם את תחומי האחריות.
  4. לכל מיופה כוח ניתן למנות "ממלא מקום" אשר יקח על עצמו את התפקיד במידה ומיופה הכוח המקורי לא פנוי לטפל בעניינכם.
  5. הממנה את מיופה הכוח יכול למנות גם "מיודעים" – אנשים להם מיופה הכוח ידווח אודות הפעולות השונות שביצע בעניינכם.

מה קורה כשאין ייפוי כוח מתמשך?

ככל שאדם לא מינה מיופה כוח ונדרשות לגביו החלטות בשל היחלשות מנטלית ו/או קוגניטיבית, הן מתקבלות על-ידי אפוטרופוס הממונה על-ידי המדינה ומחויב להגיש למשרד המשפטים דו"חות ומסמכים הנוגעים לאותו אדם. כלומר, גוף ממשלתי ואנשים שלא מכירים את אותו אדם, מהלך חייו, רצונותיו ושאיפותיו, מחליט כיצד יחיה את שארית חייו. זהו אינו מצב אידיאלי כלל, שכן במקרה כזה ההחלטות עלולות להיות מנותקות ממה שהאדם שאף אליו בתקופה שהיה צלול ומודע. לכן חשוב להפקיד את המשימה בידי מישהו שמכירים ולמנות אותו באמצעות ייפוי כוח מתמשך.

פנו כבר עכשיו למומחים בתחום

כדי ליהנות מייפוי כוח מתמשך אידיאלי, פנו לעו"ד ליאנה קייקוב, אשר מעניקה שירות מקצועי בכל הקשור לתחום, תוך התייחסות פרטנית ואישית לכל לקוח, יחס חם ומכבד, סבלנות ומחויבות אותנטית לאינטרסים של הלקוחות. מעגל הלקוחות המרוצים של עו"ד ליאנה קייקוב כולל אנשים בכל הגילים, אשר זכו ליהנות מליווי מקצועי ומעטפת שירותים מלאה בכל הקשור לענייניהם המשפטיים בהווה ובעתיד. אל תמתינו עד שיהיה מאוחר מדי – הבטיחו את האחריות על עתידכם כבר היום.